Turek: Święto Policji w parafii św. Barbary

27 lipca 2021 r., ks. ŁP/ks. KD

Turek: Święto Policji w parafii św. Barbary

We wtorek, 27 lipca, w parafii św. Barbary w Turku obchodzono powiatowe Święto Policji. Rozpoczęło się ono Mszą św., w której uczestniczyli m.in. policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej w Turku wraz z rodzinami. Eucharystię sprawował ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz parafii, a zarazem kapelan KPP w Turku, który w czasie homilii przypomniał zebranym, że zawód policjanta jest powołaniem i służbą. Wygłoszone słowo było także okazją do powiedzenia „dziękuję” za codzienny trud, pracę oraz poświęcenie na rzecz społeczeństwa.

Przed końcowym błogosławieństwem słowa wdzięczności wyrazili komendanci KPP w Turku.

Oprawę liturgii przygotowali, pod czujnym okiem księdza kapelana, policjanci z miejscowej komendy.

Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za ich służbę oraz składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.