Tuliszków: wprowadzenie relikwii bł. kard. Wyszyńskiego

2 października 2023 r., teskt: ks. MB; foto: KZ

Tuliszków: wprowadzenie relikwii bł. kard. Wyszyńskiego

W pierwszą niedzielę października (1.10) w kościele pod wezwaniem świętego Wita w Tuliszkowie obchodzono doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumę odpustową sprawował i homilię wygłosił biskup senior Stanisław Gębicki.

W swojej nauce przypomniał wiernym o wielkiej wartości modlitwy różańcowej w historii i dziś. „Niegdyś Różaniec pomógł koalicji zwyciężyć z najazdem Imperium Osmańskiego i również dziś może nam pomóc równie mocno w naszych problemach i kryzysach”, mówił homilista, dodając, że „modlitwa ta jest dziś bagatelizowana ale wciąż ma wielu zwolenników, którzy ją propagują i do niej zachęcają. Ostatecznie świata nie zmieni nasze zdenerwowanie, oceny i plotki, może go natomiast zmienić wierność modlitwie różańcowej”.

Ważnym momentem tego wydarzenia było przekazanie przez księdza biskupa relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, wielkiego czciciela Matki Bożej.

Uroczystość zakończyła procesja wokół kościoła do stacji różańcowych.