Tuliszków: poświęcenie sztandaru koła pszczelarzy

29 lipca 2019 r.

Tuliszków: poświęcenie sztandaru koła pszczelarzy

W niedzielę, 28 lipca 2019 roku, miało miejsce poświęcenie sztandaru koła pszczelarzy w Tuliszkowie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w parafialnej świątyni o godzinie 11.00, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Nowak.

W Eucharystii uczestniczyli m.in.: Tadeusz Dylon - prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie, poseł Ryszard Bartosik, Krzysztof Grabowski - wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Roman - burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków oraz prezesi 22 kół zrzeszonych w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Koninie wraz z pocztami sztandarowymi. O oprawę muzyczną zatroszczyła się Orkiestra Dęta z Tuliszkowa.

W homilii Ksiądz Proboszcz podkreślił szczególną rolę pszczół w życiu człowieka i przyrody; pszczelarze zaś to nie tylko hodowcy pszczół, ale ludzie kochający swoją pracę, pszczoły i środowisko naturalne.

Po homilii nastąpiło poświęcenie sztandaru, którego dokonał Ksiądz Prałat.

Na zakończenie Mszy św. głos zabrał Roman Kowalak - prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Koninie. Pogratulował pszczelarzom nowego sztandaru, podkreślając jego znaczenie i rolę dla prestiżu koła oraz życząc dalszych sukcesów w działalności stowarzyszenia.

Po Eucharystii pszczelarze, ich rodziny oraz zaproszeni goście udali się do Hali Sportowej na okolicznościową akademię.