Trwa modlitwa błagalna o deszcz

27 kwietnia 2020 r.

Trwa modlitwa błagalna o deszcz

W kościołach diecezji włocławskiej trwa modlitwa błagalna o deszcz. Zachęcił do niej biskup włocławski Wiesław Mering odpowiadając w ten sposób na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP.

W świątyniach, oprócz Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny”, którą wierni błagają o ustanie pandemii koronawirusa rozbrzmiewa także inna Suplikacja o ustanie suszy:

„Boże Abrahamów, Boże, Królu nieba,
Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba,
Nie karz nas suszą
Ani głodnym czasem,
By lud Twój wiedział,
Żeś jest Bogiem naszym”.

Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby – napisał 21 kwietnia abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w Apelu.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że zmaganiom z epidemią koronawirusa w Polsce zmaganie się z suszą. „Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy” – napisał.

Stąd też Apel przewodniczącego Episkopatu do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli o „wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitwy ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby”.