Świnice Warckie: 119. rocznica urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej (zaproszenie)

8 sierpnia 2024 r., Tekst i zdjęcie: ks. Janusz Kowalski

Zaproszenie na 119. rocznicę urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej do Świnic Warckich

Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny w Świnicach Warckich na uroczystości odpustowe z okazji 119. rocznicy Jej narodzin i chrztu. Okoliczność w tym roku jest wyjątkowa, obchodzimy bowiem trzy ważne rocznice: 110 rocznicę I Komunii świętej Helenki, 100 rocznicę przynaglenia Heleny w parku „Wenecja” w Łodzi, oraz 90 rocznicę namalowania pierwszego Obrazu Miłosierdzia Bożego.

Powyższe okoliczności skłaniają nas do szczególnego wyróżnienia i zaproszenia do modlitwy trzech wspólnot obecnych głęboko w życiu i sercu Kościoła: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, młodzież i osoby rozeznające swoje powołanie oraz osoby duchowne: księży, siostry zakonne i braci.

Plan tegorocznych uroczystości odpustowych:

24 sierpnia 2O24 r. (sobota):
18.OO  –  Msza Św.
19.OO  –  procesja eucharystyczna z sanktuarium do domku rodzinnego św. Faustyny w Głogowcu;
19.OO –  adoracja w Głogowcu;
25 sierpnia 2O24 r.:
5.3O  –  zakończenie adoracji;
8.3O  –  Msza Św.;
1O.OO  –  procesja z relikwiami św. Faustyny z Głogowca do sanktuarium;
11.3O    –  konferencja, którą wygłosi ks. dr Piotr Szweda;
12.OO   –  uroczysta Suma odpustowa, po Mszy Św. wspólny posiłek;
15.OO   –  Godzina Miłosierdzia z adoracją;
17.OO   –  Msza Św. na zakończenie uroczystości odpustowych.