Świece z wizerunkiem Prymasa Tysiąclecia w dekanacie lubranieckim

4 września 2021 r., ks. Tomasz Fischer

Świece z wizerunkiem Prymasa Tysiąclecia w dekanacie lubranieckim

Parafia św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu wraz z duszpasterzami, przygotowała dla całego dekanatu świece z wizerunkiem sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w 1945 roku w Lubrańcu prowadził Wyższe Seminarium Duchowne i w pobliskich parafiach duszpasterzował. W jego posłudze duszpasterskiej znalazł się Lubraniec, Kłobia, Zgłowiączka oraz Świerczyn.

W najbliższą niedzielę tj. 5 września we wszystkich parafiach dekanatu będą rozprowadzane świece, które zapłoną w domach duchowych pielgrzymów, którzy będą łączyć się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie w dniu beatyfikacji.

Z powodu obostrzeń epidemiologicznych grupa 5 osobowa z dekanatu lubranieckiego wraz z ks. Tomaszem Fischerem uda się na uroczystości beatyfikacyjne kard. Wyszyńskiego.

Przygotowano prawie 2 tysiące świec, które będą promieniem wdzięczności Panu Bogu, za dar błogosławionego Syna naszej diecezji. Przewodnia myśl świecy beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego, to jego słowa: „Czas to miłość”.