Spotkanie młodzieży i ministrantów dekanatu piotrkowskiego

12 marca 2022 r., ks. DK

Spotkanie młodzieży i ministrantów dekanatu piotrkowskiego

11 marca, jak w każdy drugi lub trzeci piątek miesiąca, młodzież i ministranci dekanatu piotrkowskiego zebrali się na spotkaniu formacyjnym. Tym razem uczestnicy zjechali się do parafii św. Mikołaja w Sadlnie. Hasłem były słowa z Ewangelii wg św. Jana (20, 22-23) „Przyjmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone; a którym zatrzymacie, są zatrzymane.”

Na początku proboszcz parafii ks. Krzysztof Antczak wygłosił konferencję, w której wskazał na wiele rzeczy, sytuacji, osób, grzechów z codziennego życia, które zasłaniają młodemu człowiekowi Jezusa. Wyrazem tego były kartony z wypisanymi grzechami, które ustawione w prezbiterium stworzyły „mur” zasłaniający ołtarz. Było to potrzebne, aby dobrze zaakcentować zagrożenia oddalające od Boga. Puentą konferencji było stwierdzenie, że każdy z nas musi zapragnąć zburzenia tego „muru” i przybliżenia się do Boga.

Kolejnym punktem była adoracja krzyża. Po zburzeniu muru z kartonów każdy z uczestników mógł podejść do znaku naszego zbawienia, aby go dotknąć, przytulić, ucałować. W tym czasie Ks. Krzysztof prowadził rozważania przeplatane śpiewem w wykonaniu parafialnej scholi. Wiele osób skorzystało w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania.

Ostatnim etapem była tradycyjna agapa.