Spotkania w szkołach w ramach projektu „Nie zmarnuj swojego życia”
5 grudnia 2017 r.W dniach 4-5 grudnia br. w sześciu włocławskich szkołach odbyły się spotkania z młodzieżą w ramach projektu „Nie zmarnuj swojego życia”. Projekt ten ma charakter profilaktyczny i zawiera w sobie przesłanie do młodych, często pogubionych ludzi o radzeniu sobie z zagrożeniami wynikającymi z sięgania po łatwo dostępne w dzisiejszych czasach używki typu: papierosy, alkohol, dopalacze, narkotyki, które bardzo często prowadzą do chorób, depresji, samotności, braku realizacji siebie, pasji, braku sensu życia itd.
Spotkania z młodzieżą poprzez swoje świadectwa walki z nałogami i twórczość muzyczną poprowadził zespół hip-hopowy „Rymcerze”, który tworzy dwóch przyjaciół raperów: Łukasz Bęś (pseudonim Bęsiu) i Yonatan Blank (pseudonim Dj Yonas) współpracujących razem od 2006 roku.
Dzielili się oni swoimi doświadczeniami walki z nałogami, szukania miejsca w życiu językiem młodzieży, szczerze i prosto z serca. Celem było ostrzeżenie młodych ludzi przed zmarnowaniem życia. Prowadzący przekazali wskazówki, jak można dobrze i pięknie żyć zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i nauką Kościoła. Podkreślali również autorytet Grona Pedagogicznego i Katechetów, którzy codziennie pełnią misję wychowywania młodego pokolenia.
Podsumowaniem wydarzenia był koncert Rymcerzy promujący w swej twórczości Rap o chrześcijańskich wartościach, na który zaproszona była cała włocławska młodzież w dniu 5 grudnia o godzinie 18:30 w Browarze B na ulicy Bechiego. Wstęp na koncert był bezpłatny!
Misja - życia w wolności od nałogów według wartości chrześcijańskich, z jaką zostali posłani do polskich placówek edukacyjnych miała swój początek w 2013 roku i przez okres 4 lat dotarła już do ponad 400 szkół, przede wszystkim w Polsce, ale i za granicą. Rymcerze mają bogate doświadczenie w prowadzeniu spotkań z młodymi ludźmi, dzieleniu się swoim świadectwem życia oraz graniu koncertów. Od wielu lat zapraszani są na spotkania w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, poprawczakach, zakładach karnych, więzieniach w całej Polsce. Nagrali wspólnie kilka płyt.
Do tej pory, projekt został objęty patronatem m.in. Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się!, księgarni Gloria24.pl, portalu wiara.pl.
W organizacji tego ważnego wydarzenia we Włocławku brało udział wiele ludzi dobrej woli i instytucji. Szczególna wdzięczność należy się:
a) Urzędowi Miasta Włocławek z wydziałami: Edukacji, Kultury, promocji i komunikacji społecznej,
b) Wydziałowi Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej,
c) Parafii Najświętszego Serca Jezusowego, Księżom Orionistom i wspólnocie Tabita,
d) Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej,
e) Dyrektorom Włocławskich Placówek Edukacyjnych.
Organizatorom towarzyszy wiara, że jest to „początek nowych rzeczy w wizji przebudzenia młodego pokolenia naszego miasta, które niech będzie dla nas wszystkich zachętą do jeszcze większego zaangażowania się w walkę o naszą włocławską młodzież tj. ludzi, którzy w niedalekiej przyszłości wezmą odpowiedzialność za nasze miasto we wszystkich możliwych sferach jego rozwoju i życia”.
Niech Dobry i Wszechmocny Bóg będzie uwielbiony w młodych ludziach, w tym czasie i tym mieście.