Sieradz: rozstrzygnięto konkurs "Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej"

8 marca 2023 r., ks. PK

Sieradz: rozstrzygnięto konkurs

W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu odbyło się w kameralnej scenerii wernisażu prac plastycznych, wręczenie nagród i dyplomów dla dzieci biorących udział w szkolnym etapie diecezjalnego konkursu dla uczniów klas I-III szkół podstawowych: „Młodzi kreatorzy mody - najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”. Organizatorem etapu diecezjalnego jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, patronat zaś objął biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Nagrody i dyplomy wręczyła Helena Rajewska, dyrektor szkoły, wraz z ks. Przemysławem Kłosowskim.

Laureatami konkursu etapu szkolnego zostali:

I miejsce: Wiktoria Płachta kl. 3b

II miejsce: Aleksandra Burdelak kl. 2e

III miejsce: Weronika Jadwiszczak 2d

Wyróżnienie I: Grzegorz Gigauri 2d

Wyróżnienie II: Laura Majewska 3c

Niemal sześćdziesięcioro dzieci złożyło własnoręcznie wykonane prace, które, oprócz waloru estetycznego, posiadały także duchowe oddanie się Maryi. Owoc pracy dzieci jest przygotowaniem do ważnych wydarzeń: Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.