Sieradz: Regens Penitencjarii Apostolskiej przewodniczył Liturgii Wielkanocnej

21 kwietnia 2019 r., ks. KM

Sieradz: Regens Penitencjarii Apostolskiej przewodniczył Liturgii Wielkanocnej

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 21 kwietnia br., Mszy św. w bazylice kolegiackiej w Sieradzu przewodniczył ks. prał. Krzysztof Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej.

Watykański gość wygłosił też homilię, w której wyraził radość i wdzięczność za możliwość przeżywania niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego w sieradzkiej kolegiacie. Nawiązując zaś do liturgii słowa, wskazał, że „bazylika kolegiacka dziś staje się Galileą. Dla wierzących w Chrystusa, właśnie ta prastara świątynia w królewskim Sieradzu jest i pozostanie – dopóki będą biły nasze serca – Galileą, gdzie mamy możliwość spotkania się ze Zmartwychwstałym”.

Na zakończenie Mszy św., słowa podziękowania pod adresem celebransa wygłosił Proboszcz parafii, który podkreślił historyczność przeżywanych wydarzeń: tegoroczne Triduum Paschalne było po raz pierwszy przeżywane w bazylice mniejszej.

Widocznym znakiem łączności wspólnoty parafialnej z osobą Księdza Regensa był dar w postaci wizerunku XI stacji drogi krzyżowej, autorstwa Jerzego Dudy-Gracza, który w tym roku zdobił miejscowy Grób Pański.