Sieradz: pielgrzymi z Korei Południowej w bazylice kolegiackiej

18 maja 2019 r., ks. KM

Sieradz: pielgrzymi z Korei Południowej w bazylice kolegiackiej

17 maja br. w murach bazyliki kolegiackiej w Sieradzu gościła czterdziestoosobowa grupa z Korei Południowej z  ks. Jarosławem Kamieńskim SAC, kierownikiem i organizatorem pielgrzymki.

O godz. 15.00 miała miejsce wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym ks. inf. Marian Bronikowski, kustosz bazyliki, zapoznał pątników z pięknem i historią „perły ziemi sieradzkiej”.

W odpowiedzi na zachętę Księdza Infułata, koreańscy goście zawierzyli siebie oraz swoich bliskich przemożnej opiece św. Józefa. Następnie, w kaplicy Matki Bożej, oddali cześć relikwiom św. Jana Pawła II. Zatrzymali się również przy unikalnym odlewie dłoni Ojca Świętego.

Pielgrzymi zapoznali się z również wystawą zdjęć papieża Polaka, zorganizowaną na dziedzińcu świątyni w związku z 99. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

Duchowe przeżycia zwieńczyła wspólna agapa.