Sieradz: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)

29 marca 2022 r.

Sieradz: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)

Już po raz piąty w rejonie sieradzkim, z inicjatywy Rycerzy Kolumba działających przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

EDK rozpocznie się Mszą Św. w parafii NSJ w Sieradzu w piątek, 1 kwietnia, o godz. 19.30. Po Mszy św., nocą, w skupieniu i milczeniu pątnicy wyruszą na dwie trasy:

- BIAŁĄ – Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej - 40 km

- CZERWONĄ –  bł. ks. Michaela McGivney - 48 km.

Obie trasy będą wiodły do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej uczestnicy zatrzymywać się będą przy wyznaczonych stacjach i w ciszy, indywidualnie medytować specjalnie przygotowane rozważania.

Tegorocznej edycję w rejonie sieradzkim, która odbywać się będzie pod hasłem: „Droga pojednania – Sztuka budowania relacji” swoim honorowym patronatem objął Ordynariusz Diecezji Włocławskiej J.E. Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski.

Chętni do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą zapisywać się pod adresem www.edk.org.pl