Rzecznik Biskupa Włocławskiego dziękuje przedstawicielom mediów

28 listopada 2023 r., ks. AT

Rzecznik Biskupa Włocławskiego dziękuje przedstawicielom mediów

We wtorkowe przedpołudnie, 28 listopada, ks. prał. dr Artur Niemira, kończący posługę rzecznik prasowy Biskupa Włocławskiego i Kurii Diecezjalnej, zaprosił do Kurii przedstawicieli lokalnych mediów, aby podziękować za ponad osiemnastoletnią współpracę.

Podsumowując swoją posługę rzecznik diecezji wspomniał wydarzenia o charakterze diecezjalnym, ogólnopolskim i światowym. Do najważniejszych zaliczył jubileusz 600-lecia katedry włocławskiej w roku 2011 r. (o którym wspominał papież Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański), Światowe Dni Młodzieży w 2016 r., czy przeżywane obecnie nawiedzenie Matki Bożej i Jubileusz 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Przypomniane zostały także koncerty Filharmonii Narodowe w bazylice katedralnej czy emitowany przez kilka lat „Włocławki Magazyn Katolicki”, który, jak zaznaczył ks. Niemira „ukazywał w sposób przystępny i niekonwencjonalny życie Kościoła we Włocławku i całej diecezji”.

Nie zabrakło też anegdot i wspomnień zarówno z pracy rzecznika jak i studiów w Wiecznym Mieście.

Ks. prał. dr Artur Niemira urodził się w Koninie, w 1972 r. Święcenia kapłańskie przyjął we Włocławku w 1997 r. Po powrocie z Rzymu, od 2005 r., sprawuje urząd kanclerza Kurii Diecezjalnej oraz funkcję rzecznika Biskupa Włocławskiego i Kurii Diecezjalnej. Od 1 grudnia br. rozpocznie posługę proboszcza w parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodawie.