Russocice: wielkopostny dzień skupienia LSO rejonu kolsko-tureckiego

25 marca 2023 r., tekst: ks. ŁP; foto: JM

Russocice: wielkopostny dzień skupienia LSO rejonu kolsko-tureckiego

W przeddzień uroczystości Zwiastowania Pańskiego, tj. 24 marca br. miał miejsce w parafii Russocice wielkopostny dzień skupienia dla liturgicznej służby ołtarza rejonu kolsko-tureckiego. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył ks. Marcin Węckowski, miejscowy wikariusz, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Damian Kurzawski, opiekun ministrantów z parafii NSPJ w Turku.

W homilii ks. Kurzawski zachęcał, aby pogłębiać i walczyć o przyjaźń z  Panem Jezusem. Homilista podkreślił jak ważna jest relacja z Bogiem, a w sposób szczególny wtedy gdy pojawiają się życiowe trudności.

Następnie miało miejsce nabożeństwo drogi krzyżowej w czasie której ks. Marcin Węckowski rozważania oparł na postaciach św. Dominika Savio i św. Tarsycjusza, którzy są patronami ministrantów.

Po czasie przepełnionym modlitwą miała miejsce agapa, natomiast zwieńczeniem spotkania było nabożeństwo pokutne z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi. Rachunek sumienia i rozważanie poprowadził ks. Daniel Mańkowski, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Dobrej.

W dniu skupienia liturgicznej służby ołtarza rejonu kolsko-tureckiego uczestniczyło ponad 70 ministrantów, którym towarzyszyli ich opiekunowie. Kolejne spotkanie zaplanowano w maju, które będzie duchowym przygotowaniem przed nawiedzeniem Matki Bożej w dekanatach należących do rejonu kolsko-tureckiego.