Russocice: modlitwa pod przewodnictwem Pasterza Diecezji

30 października 2019 r., tekst i foto: ASK

Russocice: modlitwa pod przewodnictwem Pasterza Diecezji

Modlitwa za zmarłych kapłanów na cmentarzu, poświęcenie pomieszczeń parafialnych i Eucharystia złożyły się na wizytę ks. bp. Wiesława Meringa w parafii św. Michała Archanioła w Russocicach.

Na początku Mszy św. ks. Sławomir Pettke powitał zgromadzonych, a pasterz diecezji włocławskiej wręczył upominki dziesięciorgu laureatom konkursu różańcowego, dzieciom i młodzieży.

Homilię wygłosił ks. prał. dr hab. Tomasz Kaczmarek, podkreślając m.in. moc modlitwy różańcowej.

Przed błogosławieństwem ksiądz biskup powierzył sześciu parafiankom funkcję zelatorek róż Żywego Różańca.

Pasterz diecezji włocławskiej zwrócił uwagę wiernych na wartość modlitwy różańcowej i niezwykłość tegorocznego października - w tym miesiącu dowiedzieliśmy się o zakończeniu procesu beatyfikacyjnego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, księdza diecezji włocławskiej. To wielka radość dla diecezji. Ks. bp Mering podkreślił też dar misyjności Kościoła. Papież Franciszek przypominał, że kiedy Kościół nie jest misyjny, nie głosi Ewangelii, to usycha.

Przed zakończeniem liturgii biskup włocławski ogłosił nominację ks. Sławomira Pettke na kanonika honorowego Kapituły Bazyliki Katedralnej we Włocławku.