Rocznica święceń kapłańskich ks. bp. Wiesława Meringa

21 maja 2021 r., tekst: ks. AT; foto: s. Róża

Rocznica święceń kapłańskich ks. bp. Wiesława Meringa

Czterdzieści dziewięć lat temu ksiądz biskup Wiesław Mering przyjął święcenia kapłańskie. Dla uczczenia tego wydarzenia,21 maja br. ustępujący Pasterz Diecezji wydał w Domu Biskupów Włocławskich uroczyste śniadanie, do udziału w którym zaprosił księży kapelanów, którzy towarzyszyli mu w czasie osiemnastoletniej posługi we Włocławku oraz obecnego sekretarza.

W imieniu zgromadzonych życzenia złożył ks. prał. Sławomir Deręgowski. Na początku zauważył, że jest to prawdopodobnie ostanie spotkanie w tym miejscu i w tym składzie. Podziękował też Księdzu Biskupowi za otwartość serca i życzliwość wobec najbliższych współpracowników. Nawiązując zaś do okazji spotkania, przywołał słowa Ewangelii dnia (J 21,15-19), życząc, by Dostojny Jubilat zawsze czuł się otoczony miłością Jezusa.

Odpowiadając na te słowa Administrator Apostolski Diecezji Włocławskiej wyraził radość i wdzięczność za obecność oraz współpracę z każdym z zaproszonych gości.

Spotkanie przy biskupim stole było okazją do wspomnień, radosnych anegdot i dzielenia się troskami jakie niesie duszpasterska praca w czasie pandemii.

Ksiądz biskup Wiesław Mering święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1972 r., w Gdyni, z rąk biskupa pomocniczego diecezji chełmińskiej Zygfryda Kowalskiego. Księdzu Biskupowi Jubilatowi życzymy obfitości Bożych darów, opieki Matki Bożej z Guadalupe oraz wielu lat spokojnego życia.