Przekazanie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki dla parafii Tuliszków

2 marca 2018 r.

Przekazanie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki dla parafii Tuliszków

Bieżący rok jest niezwykle ważny dla całego narodu polskiego - w listopadzie obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Ten jubileusz został wykorzystany przez ks. proboszcza tuliszkowskiej parafii do postawienia kolejnego kroku na drodze upiększania tutejszej stojącej na wzgórzu świątyni. W czwartek, 1 marca, przedstawiciele władz, duchowieństwa i młodzieży udali się do Warszawy po odbiór relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Postać ta ma swoje znaczące miejsce w historii powojennej już Polski. Relikwie zostały przekazane na ręce ks. prałata Stanisława Nowaka przez ojca Gabriela Bartoszewskiego, w budynku Kurii Warszawskiej. Następnie pielgrzymi udali się na Żoliborz, do kościoła św. Stanisława Kostki, na którego terenie znajduje się grób Błogosławionego. Modlitwa i chwila zadumy nad tym niezwykłym miejscem zakończyła krótką wizytę w Stolicy.

Jako wspólnota parafialna pragniemy szerzyć kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki w parafii przez wspomnienia Jego osoby i przez modlitwę – w dzień wspomnienia liturgicznego, w modlitwach za Ojczyznę i w I czwartek miesiąca, kiedy w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie w naszej parafii.

Uroczyste wprowadzenie relikwii z udziałem J.E. Ks. Biskupa Ordynariusza  do świątyni nastąpi 7 maja 2018 r.