Pieśni o sł. Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim (do pobrania)

8 lipca 2021 r.

Pieśni o sł. Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim (do pobrania)

W ramach przygotowań do beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego przygotowano kilka nowych pieśni.

„Soli Deo” jest utworem ks. Wiesława Kądzieli skomponowanym do tekstu bp. Józefa Zawitkowskiego. Nuty, tekst i nagranie audio są dostępne na stronie: https://beatyfikacja.info/soli-deo-przed-beatyfikacja-kard-stefana-wyszynskiego-prezentujemy-hymn-beatyfikacyjny/.

Udostępniamy również naszą diecezjalną pieśń „Prymas Wyszyński – Ojciec wolnych ludzi, do której słowa napisał ks. Sebastian Jankowski, pierwszą melodię skomponował Mieczysław Antkowski, a drugą ks. Marcin Ziółkowski.

Czterogłosowy kanon „Soli Deo per Mariam” można wykorzystać podczas nabożeństw i spotkań formacyjnych.

Zachęcamy duszpasterzy i organistów do wprowadzenia powyższych śpiewów w parafiach podczas przygotowań i dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Ks. Marcin Ziółkowski