Pielgrzymka młodzieży VIII klas do Lichenia (zapowiedź)

22 września 2023 r.

Pielgrzymka młodzieży VIII klas do Lichenia (zapowiedź)

W środę, 27 września br., będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka młodzieży VIII klas szkół podstawowych do Lichenia, pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Program:

10.00-10.50 – rejestracja grup przed głównymi schodami bazyliki, (w razie złej pogody – dolna bazylika obok Biura Obsługi Pielgrzymów);

11.00-11.50 – ewangelizacja w bazylice prowadzona przez ks. Jakuba Bartczaka oraz zespół Maksymalni (okazja do spowiedzi; nawa główna bazyliki);

12.00 – Eucharystia w bazylice; przewodniczy biskup włocławski Krzysztof Wętkowski (homilia ks. Jakub Bartczak);

13.30 – wspólna agapa (obiad przy dzwonnicy) i zakończenie spotkania.

Oprawa muzyczna liturgii – zespół Maksymalni z par. św. Maksymiliana w Koninie

Liturgia Słowa i modlitwa zawierzenia – Kikół

Modlitwa Powszechna – NSJ Sieradz

Procesja z darami – Dobra

Asysta liturgiczna – diecezjalni ceremoniarze

Tradycyjnie, młodzież pielgrzymująca na spotkanie VIII klas do Lichenia otrzyma pamiątkowe różańce. Zamówienia pamiątkowych „dziesiątek” różańca św. dla uczestników pielgrzymki (w cenie 5 zł za sztukę), należy składać w sekretariacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Włocławskiej w godz. 8.30-13.00 (p. Hanna Krzemieniewska tel. 518 014 513) lub w punkcie rejestracyjnym przy schodach bazyliki. Dochód ze sprzedaży dziesiątek różańców zostanie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki do Lichenia.

ks. Przemysław Pilarski
diecezjalny duszpasterz młodzieży