Pięciu kandydatów na pierwszy rok studiów we włocławskim seminarium

23 września 2022 r., ks. JG

Pięciu kandydatów na pierwszy rok studiów we włocławskim seminarium

Pięciu kandydatów rozpoczęło 22 września formację przed rozpoczęciem pierwszego roku studiów we włocławskim seminarium.

Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego jest jednym z najstarszych w Europie. Wśród jego absolwentów są błogosławieni z grona 108 męczenników II wojny światowej, księża i klerycy oraz beatyfikowany w ubiegłym roku Prymas Tysiąclecia.

Pięciu mężczyzn z parafii w Choceniu, Działyniu, Górze, Kłodawie i Turku (NSPJ) przez kilka dni, do przyjazdu kleryków z pozostałych roczników studiów, będzie poznawało funkcjonowanie seminarium i innych instytucji diecezjalnychoraz uczestniczyć w kilkudniowych rekolekcjach poza Włocławkiem.

Zjazd wszystkich alumnów na nowy rok formacyjny zaplanowany został na czwartek 29 września, a rozpoczęcie wykładów na 4 października. Bezpośrednie przygotowanie do święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu na szóstym roku studiów rozpocznie sześciu diakonów.