Osiek n. Wisłą: Warsztaty Gospel i Koncert Uwielbienia

20 maja 2024 r., ks. Rafał Bogus

Osiek n. Wisłą: Warsztaty Gospel i Koncert Uwielbienia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to czas szczególny w którym wierzący doświadczają darów Parakleta, a Koncert Uwielbienia jest przestrzenią słuchania Boga, a także pogłębiania relacji i przyjaźni z Nim.

Przygotowanie do tego wydarzenia rozpoczęły Warsztaty Gospel, zatytułowane „Osiek Wielbi nad Wisłą”, które odbywały się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą. Były to pierwsze tego rodzaju warsztaty w tym miejscu.

Inicjatorami przedsięwzięcia byli: ks. Rafał Bogus, proboszcz miejscowej parafii, oraz Daniel Pradella i Dominika Balewska. Warsztaty odbywały się w tamtejszym Zespole Szkół, a uczestniczyło w nich 38 osób. Zajęcia prowadzili eksperci danej dziedziny i instrumentu muzycznego.

Trzydniowe warsztaty zwieńczył koncert Uwielbienia na placu przy kościele parafialnym, podczas którego wystąpił chór złożony z uczestników warsztatów przy towarzyszeniu zespołu instrumentalnego.

Na koncert przybyła duża część lokalnej społeczności, ale nie zabrakło również zaproszonych gości.

Organizatorzy wyrażają słowa wdzięczności osobom i instytucjom samorządowym, zaangażowanym w przygotowanie i realizację warsztatów i koncertu.