Osięciny: adwentowy dzień skupienia dla młodzieży

4 grudnia 2021 r., Zuzanna Walczak

Osięciny: adwentowy dzień skupienia dla młodzieży

W piątek, 3 grudnia, w Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach miał miejsce adwentowy dzień skupienia dla młodzieży rejonu włocławskiego.

W konferencji, na temat orędzia papieża Franciszka pt. „Wstań. Ustanowiłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”, którą wygłosił ks. Piotr Stanny, młodzież usłyszała, że obraz Kościoła jest taki, jacy są ludzie. Ks. Piotr dał też świadectwo swojej relacji z Jezusem; wspomniał też o tym, jak ważna jest wspólnota w życiu każdego chrześcijanina.

O modlitwę muzyką i śpiewem zatroszczył się zespół „Sunday Worship”, działający przy duszpasterstwie akademickim redemptorystów w Toruniu.

Po adoracji, w czasie której była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Siedem grzechów po góralsku”, przygotowany przez Grupę Teatralną „Coz Teroz Bedzie?” z Białki Tatrzańskiej pod kierownictwem Marii Kuruc.

Przedstawienie będzie można obejrzeć jeszcze dwukrotnie, 4 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach o godz. 16.00 i 19.00.