Nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

29 sierpnia 2021 r.

Nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

„Zachęcam do włączenia się w modlitewne czuwanie w dniach 3-11 września”, napisał bp. Krzysztof Wętkowski w odezwie zapowiadającej diecezjalną nowennę przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Ksiądz biskup przypomniał również, że „powołanie do kapłaństwa młodego Stefana Wyszyńskiego dojrzewało we Włocławku: najpierw w Liceum św. Piusa X, a potem w seminarium duchownym, w którym później pracował jako wykładowca i rektor”.

Odezwa była odczytana we wszystkich kościołach diecezji włocławskiej w niedzielę, 29 sierpnia.

Na uroczystościach beatyfikacyjnych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w dniu 12 września, diecezję włocławską będzie reprezentował bp Krzysztof Wętkowski oraz grupa prezbiterów i wiernych świeckich. W bazylice katedralnej będzie możliwość uczestnictwa we Mszy św. beatyfikacyjnej za pośrednictwem telemostu z warszawską świątynią. Uroczystości transmitować będzie także telewizja polska.