Nieszawa: XIII Organowy Koncert przy Świecach (zaproszenie)

15 lipca 2021 r., tekst i fot. Wanda Wasicka

Nieszawa: XIII Organowy  Koncert przy Świecach (zaproszenie)

W piątek, 13 sierpnia, o godz. 21.00, w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się XIII Organowy  Koncert przy Świecach. W tym roku z recitalem wystąpi dwoje artystów: Jadwiga Kowalska i Michał Białko, co zdarzy się po raz pierwszy w dziejach nieszawskich późnowieczornych sierpniowych koncertów.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci prof. J. Grubicha przybywają do Nieszawy. Zamiarem organizatorów koncertu jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej, światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, „ojca polskiej organistyki”.

Podczas tego muzycznego wydarzenia fara z XV wieku oświetlona jest jedynie światłem świec.  Recitalom towarzyszy klimat wyciszenia, skupienia. Sprzyja temu miejsce i czas.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska parafia rzymskokatolicka, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wstęp wolny.

Organizator zapewnia o zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych (regularna dezynfekcja, noszenie maseczek - zgodnie z przepisami, dystans społeczny).