Niedziela powołaniowa w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

20 listopada 2022 r., al. Janusz Przychodny

Niedziela powołaniowa w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

W niedzielę Chrystusa Króla, 20 listopada, grupa alumnów włocławskiego WSD gościła na niedzieli powołaniowej w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku.

W głoszonym podczas Mszy świętych słowie ks. rektor Ireneusz Świątek podkreślił, że każde powołanie jest tajemnicą i tylko w nieznacznym fragmencie można je wyjaśnić. Próbowali to uczynić alumni, dzieląc się świadectwem swojego powołania. Odpowiadając na pytanie: „Jak to się stało, że jestem tu dzisiaj?”, wskazywali na kluczowy moment rozeznania powołania do kapłaństwa i decyzji o wstąpieniu do seminarium.

Na zakończenie każdej Eucharystii klerycy rozdawali wiernym obrazki z modlitwą i wizerunkiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, absolwenta i profesora, a obecnie patrona włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Klerycy zachęcali wszystkich do modlitwy w intencji nowych powołań do włocławskiego seminarium oraz w intencji tych, którzy już odpowiedzieli na głos Pana.