Niedziela powołaniowa w Czernikowie

22 stycznia 2023 r., tekst: dk. MM; foto: dk. PC, al. PJ

Niedziela powołaniowa w Czernikowie

W ramach niedziel powołaniowych alumni Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odwiedzają kolejne parafie. W trzecią niedzielę roku liturgicznego, 22 stycznia, siedmiu alumnów z ks. dr. Ireneuszem Świątkiem, rektorem WSD, gościło w parafii św. Bartłomieja w Czernikowie.

W głoszonym podczas Mszy świętych słowie ks. Ireneusz Świątek podkreślił, że Jezus, który powoływał uczniów, wciąż wzywa do służby Bogu i ludziom. Po słowie księdza rektora, alumni dzielili się świadectwem swojego powołania. Odpowiadając na pytanie: „Jak to się stało, że jestem tu dzisiaj?”, wskazywali na kluczowy moment rozeznania powołania do kapłaństwa i decyzji o wstąpieniu do seminarium.

Studenci włocławskiego seminarium spotkali się także z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej.

Klerycy zachęcali wszystkich do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań do włocławskiego seminarium, któremu patronuje św. Stanisław Kostka i bł. Stefan Wyszyński.