Msza św. trzeźwościowa i koncert „Wędrując ku miłości…”

20 czerwca 2023 r.

Msza św. trzeźwościowa i koncert „Wędrując ku miłości…”

W przyszłą niedzielę, 25 czerwca o godz. 18.00, w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert piosenki poetyckiej pt. „Wędrując ku miłości…” w wykonaniu znakomitego pieśniarza Sławomira Zygmunta.

Będzie to ostatnia, przed wakacjami, Msza św. trzeźwościowa i koncert.

Wstęp wolny.

Aula pod plebanią.

Zaproszony gość jest autorem muzyki m. in. do filmu Piotra Koryckiego „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej”. Premiera odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ten film zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych.

Projekt „Trzeźwienie przez kulturę” finansowany jest ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Anna Wysocka