Msza św. trzeźwościowa i koncert kolęd w św. Wojciechu (zaproszenie)

20 grudnia 2021 r.

Msza św. trzeźwościowa i koncert kolęd w św. Wojciechu (zaproszenie)

W niedzielę, 26 grudnia o godz.18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach. Będzie to również Msza św. dziękczynna za kolejny rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają do udziału w koncercie kolęd w wykonaniu kameralnego zespołu smyczkowego Aa Libitum.

Zespół powstał z pasji wspólnego muzykowania i wykonywania muzyki kameralnej, by swoimi występami uświetniać zarówno spotkania kulturalne jak i okolicznościowe. Oficjalnie swoją działalność artystyczną pod obecną nazwą zespół rozpoczął w marcu 2013 roku w Konińskim Domu Kultury. Program zespołu nieustannie się poszerza i obejmuje wiele rodzajów muzyki, od utworów klasycznych aż po rozrywkowe. Są to kompozycje oryginalne oraz opracowania znanych i popularnych utworów. Koniński kameralny zespół smyczkowy Ad Libitum tworzą absolwenci szkół muzycznych, a także wyższych uczelni muzycznych.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Ad Libitum zagra specjalnie przygotowany i zaaranżowany świąteczny program, na który złożą się m.in. najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie. Zaproszenie skierowane jest również do całych rodzin z racji Niedzieli Świętej Rodziny.

Wstęp jest wolny!

Organizatorami projektu są parafia św. Wojciecha, tygodnik „Adalbertus” i duszpasterstwo trzeźwości diecezji włocławskiej. Koncert współfinansowany jest przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha przy współpracy z KD.

Anna Wysocka