Msza św. „trzeźwościowa” i koncert Jerzego Filara

21 lutego 2022 r.

Msza św. „trzeźwościowa” i koncert Jerzego Filara

W najbliższą niedzielę, 27 lutego, o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu, sprawowana będzie Msza św. której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy „Trzeźwienia przez kulturę” zapraszają na koncert Jerzego Filara.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana, spod znaku „Krainy Łagodności” i piosenki poetyckiej. To również założyciel zespołu „Nasza Basia Kochana”. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2001 w kategorii Album Roku Poezja śpiewana/ Piosenka autorska dla albumu „Cienie”. Laureat wielu prestiżowych festiwali i zdobywca wielu nagród. Od 1999 do 2006r. na stałe współpracował z panią Hanką Bielicką.

Wielokrotnie zapraszany do udziału w programach telewizyjnych. W 2007r. wziął udział w koncercie Jacka Cygana „Cyganeria” na Festiwalu Top Trendy w Operze Leśnej w Sopocie. Częsty gość na antenie Programu 1 i 3 Polskiego Radia. Piosenki autorstwa Jerzego Filara wielokrotnie wykonywane były na Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, m.in. przez  Grażynę Łobaszewską, Ewę Bem, Marylę Rodowicz, Jacka Cygana. Swoje płyty nagrywa z czołówką polskich muzyków jazzowych.

Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię ze swoich tekstów i tekstów Jacka Cygana. Silna osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. W Koninie zaśpiewa m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty „Dwie dusze”.

Koncert pt. „Całkiem spokojnie…” może odbyć się dzięki współfinansowaniu przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Wstęp wolny.

Anna Wysocka