Lubień Kuj.: ks. Gąsiorek poprowadził rekolekcje wielkopostne

4 kwietnia 2022 r., ks. Dariusz Sieczkowski

Lubień Kuj.: ks. Gąsiorek poprowadził rekolekcje wielkopostne

W dniach od 1 do 3 kwietnia parafianie z Lubienia Kujawskiego mieli okazję na żywo spotkać świadków dramatycznych wydarzeń na Ukrainie. A to dzięki rekolekcjom, które w miejscowej parafii głosił ks. Jarosław Gąsiorek, kapłan diecezji włocławskiej, który od 22 lat pracuje na Ukrainie.

Słowo Boże głoszone przez rekolekcjonistę było wsparte świadectwem przeżyć pośród ukraińskich parafian w tym trudnym czasie. Ks. Gąsiorek w swoich naukach często nawiązywał do sytuacji w Ukrainie mówiąc, że świat bez Boga prowadzi do samozagłady, a Wielki Post jest czasem w którym należy szczególnie modlić się o nawrócenie swoje i drugiego człowieka oraz zwrócenie się na Boga. Przesłanie poparte było świadectwem osób, które będąc w centrum wojennych wydarzeń szukają wsparcia we wspólnej modlitwie.

Wraz z ks. Gąsiorkiem przyjechała do Lubienia grupa młodych ludzi, którzy przy parafii Kalinówka (Ukraina) zaangażowani są w Ruch Oazowy. Pomagali oni w dobrym przeżyciu rekolekcji, zwłaszcza przez dzieci i młodzież.

Parafianie biorący udział w rekolekcjach i mając świadomość co dzieje się za wschodnią granicą Polski, zapewnili ks. Jarosława i jego parafian o modlitewnym wsparciu oraz przekazali ofiary, które będą pomocą w trudnych wydarzeniach. Dar serca przekazali także prezbiterzy dekanatu chodeckiego.