Lipno. Rejonowe rozgrywki ministrantów w halową piłkę nożną

3 grudnia 2018 r., ks. Adam Kłonowski

Lipno. Rejonowe rozgrywki ministrantów w halową piłkę nożną

Pierwsza sobota grudnia naznaczona była istotnym wydarzeniem sportowym w diecezji włocławskiej. Tego dnia, na boisku hali sportowej znajdującej się przy Zespole Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie, odbył się kolejny turniej Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu włocławskiego w halową piłkę nożną.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwsze miejsce w grupie najstarszej zajęli ministranci z parafii św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach, powtarzając ubiegłoroczne zwycięstwo; mistrzami w grupie średniej byli ministranci z parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, a najwyższe miejsce na podium w grupie najmłodszej wywalczyła drużyna z parafii św. Wojciecha w Kikole.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie wielu osób, m.in.. Krzysztofa Baranowskiego, starosty powiatu lipnowskiego; Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych; ks. prał. Sławomira Deręgowskiego, wikariusza biskupiego rejonu włocławskiego; ks. prał. Michała Krygiera, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej; dekanalnych duszpasterzy Liturgicznej Służby Ołtarza, sędziów, służby medycznej i sztabu osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg rozgrywek.

Organizacja tego wydarzenia nie miałaby miejsca, gdyby nie wspaniali zawodnicy – ministranci rejonu włocławskiego, którzy swoją postawą pokazali, że służba przy ołtarzu uczy ducha braterstwa i może dać prawdziwą radość.