Licheń: Z młodymi i dla młodych (zaproszenie)

5 sierpnia 2024 r., Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium, Licheń Stary

Licheń: Z młodymi i dla młodych (zaproszenie)

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza na kolejne spotkanie w Licheniu Starym z cyklu „Z młodymi i dla młodych”. 18 sierpnia zostanie odprawiona Msza Święta z homilią skierowaną do młodzieży, po której odbędzie się koncert Mocnych w Duchu.

– Sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi, a wraz z nim festiwale oraz inne eventy skierowane do młodych. Po naszym ostatnim wydarzeniu jesteśmy zmotywowani do organizacji kolejnych. Zdecydowanie nie może Was zabraknąć – zachęca Patrycja Nawrocka, koordynator promocji sanktuarium do spraw młodych.

Wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 18 sierpnia to okazja, by spotkać się razem z innymi młodymi i dzielić doświadczeniem wiary. Spotkanie rozpocznie Msza Święta o godz. 16.00 odprawiona przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył będzie ks. Yan Chuprynski MIC. Pochodzący z Białorusi młody marianin wygłosi homilię skierowaną do młodzieży.

Po liturgii na placu przed bazyliką licheńską odbędzie się kolejny letni koncert przy fontannie. O godz. 17.00 wystąpi zespół ewangelizacyjny Mocni w Duchu. „Połączyła nas ponad 30 lat temu miłość do Boga, duchowość ignacjańska oraz muzyka. Głosimy nowinę o dobrym Bogu, który jest źródłem życia, nadziei i siły. Wszystkie napisane przez nas utwory mają swój początek w modlitwie. Poprzez muzykę oddajemy Bogu chwałę. Pomagamy innym się modlić i rozważać Słowo Boże, szukać i znajdować Boga we wszystkim. Łączymy pokolenia” ­– czytamy na stronie zespołu. Mocni w Duchu koncertują nie tylko w Polsce, ale także za granicą, w krajach Europy oraz w Ameryce. Do tej pory wydali 22 albumy. Radosny koncert łódzkiej grupy będzie z pewnością okazją do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca.

Młodość to piękny czas pełen energii, pasji i świeżości. To właśnie młodzi są przyszłością Kościoła. Z takiego założenia wychodzą gospodarze licheńskiego sanktuarium. Zaangażowanie, radość i zapał młodych ludzi są nieocenione, a wspólne spotkania umacniają wiarę i dają siłę do dalszego działania. Cykl spotkań „Z młodymi i dla młodych” to zaproszenie do wspólnego przeżywania wiary w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Zapraszamy, by w obecności Jezusa i Jego Matki odnaleźć pokój serca, nabrać sił do codziennych wyzwań i pogłębić swoją relację z Bogiem.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza także do obserwowania nowego profilu w mediach społecznościowych. Instagramowy @lichenmlodych jest inicjatywą skierowaną właśnie do młodzieży.