Licheń: spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z diecezji włocławskiej

28 stycznia 2023 r., ks. Adam Stankiewicz MIC

Licheń: spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z diecezji włocławskiej

W domu zakonnym Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym w sobotę 28 stycznia br. odbyło się po raz kolejny spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej.

Pierwszym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu w domowej kaplicy, podczas której obecni zakonnicy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Konferencję podczas spotkania do zgromadzonych wygłosił proboszcz licheńskiej parafii ks. Rafał Krauze MIC, który w prelekcji podejmując tematykę Kościoła jako Wspólnoty wierzących, przybliżył postać św. Piotra jako ucznia Chrystusa, powołanego do podjęcia służby wobec ludzi.

Ks. Krauze zachęcił zgromadzonych zakonników, aby przyjrzeli się na nowo swojemu powołaniu, swojej misji i miejscu we wspólnocie Kościoła, by być jak św. Piotr dla Chrystusa i ludzi im powierzonym.

W samo południe zakonnicy modlili się wspólnie podczas Eucharystii przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w licheńskiej bazylice, której przewodniczył przełożony licheńskiej wspólnoty marianów ks. Bogusław Binda MIC.

Ostatnim punktem spotkania był wspólny posiłek, podczas którego zakonnicy mieli możliwość podzielenia się doświadczeniem przeżywania życia zakonnego.

Następne spotkanie odbędzie się w marcu u Ojców Franciszkanów w Koninie.