Licheń: bp Wętkowski spotkał się z chorymi i niepełnosprawnymi

30 czerwca 2022 r., ASK

Licheń: bp Wętkowski spotkał się z chorymi i niepełnosprawnymi

„Przez Maryję do Syna” – pod tym hasłem nawiązującym do myśli przewodniej zbliżającego się nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej, odbywa się w licheńskim sanktuarium oaza chorych i niepełnosprawnych.

Ostatniego dnia czerwca uczestników dorocznych rekolekcji odwiedził biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Pasterza diecezji powitał przedstawiciel oazowiczów oraz ks. kan. Dariusz Fabisiak, sprawujący nad nimi duchową opiekę.

Ksiądz biskup, zwracając się do obecnych, nawiązał do fragmentu Ewangelii według św. Mateusza, mówiącym o uzdrowieniu paralityka. – To piękny obraz waszej wspólnoty, tego Kościoła, który jest wspólnotą, a zarazem społecznością. Jedni są zależni od drugich, wzajemnie sobie pomagają. Wolontariusze przypominają tych, którzy w Ewangelii przynoszą do Chrystusa chorego człowieka i wstawiają się za nim. Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, każdy może dać coś dobrego drugiemu człowiekowi – podkreślił bp Wętkowski i zaprosił wszystkich do uczestniczenia i zaangażowania w nawiedzenie Matki Bożej, które rozpocznie się w diecezji 22 kwietnia 2023 r.

Pełna relacja z oazy już niebawem ukaże się w tygodniku „Ład Boży”.