Licheń: Basilicasonans po raz trzeci (zaproszenie)


26 czerwca 2021 r., Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium

Licheń: Basilicasonans po raz trzeci (zaproszenie)

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej serdecznie zaprasza na III Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej „Basilicasonans”, który rozpocznie się w niedzielę, 27 czerwca.Koncerty, odbywać się będą w 10 kolejnych wakacyjnych niedziel o godzinie 14.30.
 
Licheńska świątynia już po raz trzeci gościć będzie europejskich artystów. W tym roku wystąpią muzycy z Polski , Austrii, Watykanu, Niemiec, Litwy, Czech i Szwajcarii. W wykonaniu wybitnych organistów zabrzmią dzieła najznamienitszych kompozytorów. Usłyszymy utwory m. in.: Johanna Sebastiana Bacha, Ferenca Liszta, CésaraFrancka, Josepha Haydna, LéonaBoëllmanna, Feliksa Nowowiejskiego czy Mieczysława Surzyńskiego.
 
Tegoroczny Festiwal „Basilicasonans” rozpocznie w niedzielę, 27 czerwca recital niezwykle utalentowanego przedstawiciela młodego pokolenia polskich organistów, dr. Mateusza Rzewuskiego.
 
Instrument znajdujący się w bazylice licheńskiej jest największym w Polsce zespołem organowym. Łącznie dysponuje 157 głosami i aż 12 323 piszczałkami. Koncertujący zasiadać będą przy wyposażonym w 6 manuałów głównym stole gry znajdującym się w prezbiterium bazyliki, połączonym elektronicznie ze wszystkimi częściami zespołu organowego rozlokowanymi w 5 miejscach świątyni.
 
Pierwszy koncert 27 czerwca, godz. 14.30. Transmisje będzie można śledzić w mediach sanktuaryjnych. Wstęp na koncerty – bezpłatny.