Krzymów: bal Wszystkich Świętych

31 października 2019 r.

Krzymów: bal Wszystkich Świętych

31 października br. w szkole odbył się pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania był ks. Juliusz Graniczny, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krzymowie.

Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przybycie w stroju wybranego świętego lub anioła. Wszyscy uczestnicy otrzymali „bilet wstępu”.

Bal rozpoczął się o godz. 15.00. Oficjalnego otwarcia dokonał ks. Wojciech Kaźmierczak, proboszcz parafii.

Wspólną zabawę rozpoczęto piosenką „Taki duży, taki mały …”, którą zaśpiewał jeden z uczestników balu. Do wspólnego śpiewania i zabawy włączyli się pozostali zabrani.
Prowadzącym imprezę był DJ Toro, który nieodpłatnie zgodził się prowadzić zabawę dla dzieci z parafii Krzymów.

Uczestnicy balu, w podziękowaniu za zaangażowanie w proponowane gry i zabawy otrzymali nagrody, ufundowane przez Parafię Krzymów oraz WTZ w Paprotni.

Zabawa zakończyła się „orszakiem świętych”, prowadzonym przez Jana Czaję. Następnie, w kościele parafialnym, miała miejsce modlitwa różańcowa oraz podsumowanie miesięcznego uczestnictwa dzieci w październikowych nabożeństwach. Najmłodsi uczestnicy otrzymali słodki upominek. Zostały również wylosowane nagrody spośród dzieci, które najwytrwalej uczestniczyły w spotkaniach różańcowych w kościele parafialnym.

„Wszyscy Święci” dziękują ks. Juliuszowi za umożliwienie wspólnej zabawy, zorganizowanie balu, zapewnienie opieki oraz możliwość wspólnego spędzenia czasu zarówno na zabawie jaki i modlitwie.

Liczymy, iż ta inicjatywa zapoczątkuje tradycję cyklicznej organizacji Balu Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej w Krzymowie, który jest kierowany do wszystkich dzieci z Parafii Krzymów.