Kramsk: Akcja charytatywna na rzecz hospicjum w Koninie

16 kwietnia 2018 r., Mateusz Kozłowski

Kramsk: Akcja charytatywna na rzecz hospicjum w Koninie

„Żonkil Nadziei” - pod takim hasłem w parafii św. Stanisława BM w Kramsku odbyła się w niedzielę (15 kwietnia) akcja charytatywna na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie.
Żonkil to kwiat, który jest symbolem nadziei, a także walki z chorobą nowotworową. Po każdej Eucharystii  wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Wysokiem, ubrani w żółte koszulki na którym widniało logo konińskiego hospicjum wraz ze swoimi opiekunami oraz panem Krzysztofem Zielińskim - głównym koordynatorem wolontariatu hospicjum, wręczali wiernym kwiat żonkila, symboliczne naklejki, zbierając przy tym dobrowolne ofiary na rzecz placówki.

„Młodzi ludzie zgłaszają się sami i to oni sami chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi”  - mówi pani Katarzyna, jedna z opiekunek wolontariuszy.

„Staramy się pomagać chorym, ale chcemy również w ten sposób propagować ideę wolontariatu oraz wiedzę na temat działalności hospicyjnej” - deklarowali młodzi ludzie, zaangażowani w opisywaną akcję.

Podobne akcje planowane są także w innych parafiach Konina i okolic (m.in. parafia św. Wojciecha w Koninie - 22 kwietnia br.).