Konin: Rejonowy etap olimpiady biblijnej

3 marca 2018 r., Ks. Marcin Olejniczak, dekanalny i rejonowy duszpasterz LSO

Konin: Rejonowy etap olimpiady biblijnej

W sobotni wieczór, 3 marca br., w parafii św. Wojciecha BM w Koninie miał miejsce rejonowy etap olimpiady biblijnej, której przedmiotem stała się Księga Rodzaju. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim organizowany jest przez Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.

W potyczkach rejonowych wzięli udział zwycięzcy etapu dekanalnego, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna i starsi.

W kategorii starszych uczestników pierwsze miejsce zajął Kamil Adamczewski z parafii św. Wojciecha BM w Koninie;
Wśród młodszych najlepszy okazał się Michał Matuszkiewicz z parafii św. Bartłomieja w Koninie.

Osoby te zakwalifikowały sie do etapu diecezjalnego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy Bożego prowadzenia w poznawaniu Pisma Świętego.