Konin: niedziela powołaniowa w parafii św. Wojciecha


10 czerwca 2024 r., tekst: al Adam Kałużny; fot. al. Wiktor Stawieraj

Konin: niedziela powołaniowa w parafii św. Wojciecha

W niedzielę 9 czerwca alumni włocławskiego seminarium wraz z ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym, wzięli udział w ostatniej w tym roku akademickim niedzieli powołaniowej.
 
Na zaproszenie ks. kan. dr. Henryka Witczaka odwiedzili parafię św. Wojciecha w Koninie, gdzie w homilii ks. Zacharek wspominał pielgrzymkę Jana Pawła II do diecezji włocławskiej, a dokładniej wizytę papieża na lotnisku w Kruszynie sprzed 33 lat. – Nie ma miłości większej niż ta, która na końcu objawia się w sercu przebitym włócznią na Golgocie – powtarzał za papieżem.
 
Alumni z kolei dzieli się z wiernymi świadectwem rozeznawania powołania, wzięli udział w spotkaniu z najmłodszymi parafianami oraz uczestniczyli w spotkaniu młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 
W roku akademickim 2023/2024 alumni odwiedzili:
 
parafię bł. bp Michała Kozala w Lipnie
 
parafię św. Stanisława w Bytoniu
 
parafię św. ap Piotra i Pawła w Starym Mieście
 
parafię św. Maksymiliana we Włocławku
 
parafię św. Floriana w Uniejowie
 
parafię św. Wojciecha w Koninie.
 
Wyjazdy powołaniowe były dla alumnów doświadczeniem parafialnej pracy duszpasterskiej. W czasie nabożeństw i spotkań modlili się z parafianami o nowe powołania do włocławskiego seminarium, któremu patronuje bł. Stefan Wyszyński – jego wychowanek i profesor.