Konin: Bal Wszystkich Świętych w parafii św. Wojciecha

31 października 2021 r., Maksym Tomczak

Konin: Bal Wszystkich Świętych w parafii św. Wojciecha

W sobotnie popołudnie, 30 października, w parafii św. Wojciecha w Koninie,  miał miejsce pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Wydarzenie patronatem objął ks. proboszcz Henryk Witczak.

Na bal przybyło wielu gości: dzieci i młodzież oraz niektórzy dorośli. Wszyscy wcielili się w rolę wybranych świętych. Nie brakowało również aniołów.

Nad całością imprezy czuwał ks. Juliusz Graniczny, który rozpoczął bal dziesiątką Różańca Świętego. Swojego wsparcia w organizacji przedsięwzięcia udzieliły siostry benedyktynki misjonarki.

Oprawą muzyczną zajął się zaproszony specjalnie na tę uroczystość DJ Nexus. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował również jeden z ministrantów - Maksym Maksymilian Tomczak, który na pianinie wykonał utwór ,,Ave Maria” Franciszka Schuberta.

Bal obfitował w śpiewy, tańce i różnego rodzaju konkursy. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. W przerwie między tańcami uczestnicy mogli posilić się specjalnie przygotowanymi przekąskami i słodkościami.

Zarówno dorośli, jak i dzieci świetnie się bawili. Dowodem tego było że już potwierdzili swoje uczestnictwo na podobnym balu za rok.