Koncert połączony akcją charytatywną w Sanktuarium św. Józefa

10 stycznia 2022 r., ks. JB

Koncert połączony akcją charytatywną w Sanktuarium św. Józefa

W niedzielny wieczór, 9 stycznia, kończąc liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, w Sanktuarium św. Józefa odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu włocławskich muzyków połączony z akcją charytatywną „Dzieciak w butach”.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: Magdalena Hejmanowska, Natalia Kot, Anna Grygowska, Barbara Lewandowska, Joanna Kaczmarkiewicz, gość specjalny - Grzegorz Walczak oraz Chór Parafialny. Wokaliści zaśpiewali najpopularniejsze kolędy, m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc”, a także pastorałki „Mario, czy już wiesz?” oraz „Happy Birthday Jesus”. Warto wspomnieć, że dla niektórych artystów nie był to pierwszy występ w tej parafii, gdyż wystąpili już podczas papieskiego koncertu „Zło dobrem zwyciężaj” z racji 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II we Włocławku.

Chór Parafialny, prowadzony przez Stanisława Karwata oraz Danutę Piłat, choć składa się tylko z ośmiu osób, talentem i zaangażowaniem wypełnił świątynię kolędami: „Bóg się rodzi”, „Hej w dzień narodzenia” i „Dzisiaj w Betlejem”.

Na zakończenie ks. prał. dr Janusz Bartczak podziękował artystom za przejmujący śpiew oraz obsłudze z firmy Kris Sound za profesjonalne nagłośnie i oświetlenie kościoła. Zachęcił też licznie zgromadzonych do wsparcia zbiórki na zakup butów dzieciom w Kamerunie, którą tego dnia prowadzili przedstawiciele Fundacji Sióstr św. Dominika z Broniszewic.