Koncert kolęd w Osięcinach

6 stycznia 2018 r., tekst i zdjęcie: Anna Jezierska

Koncert kolęd w Osięcinach

Kolędy polskie należą do jednych z najpiękniejszych pieśni kościelnych. Szczególnym wyrazem radości z Narodzenia Pana jest wspólne kolędowanie, które odbyło się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia,  w sanktuarium błogosławionych Wincentego i Józefa, Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach. W koncercie kolęd "Narodził się Pan świata…” wystąpili: Orkiestra Dęta Semper Fidelis z Osięcin pod kierunkiem Piotra Zielińskiego oraz Zdzisława Wiśniewskiego, Chór Męski Osięciny pod dyrekcją Tomasza Cybulskiego  i  Zespół kameralny Tricato w składzie: Katarzyna Olszta-Zielińska, Tomasz Zieliński i Tomasz Cybulski, którzy wielokrotnie budzili zachwyt prezentowanymi przez siebie utworami.

Po Mszy św., o godz. 16.30, licznie zgromadzonych parafian i gości powitał ks. dr Piotr Dziurdziński, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium.

W radosnej, świątecznej atmosferze rozbrzmiewały nie tylko kolędy, ale  także przepiękne pastorałki. W trakcie koncertu można było usłyszeć m.in.: "O gwiazdo betlejemska”, "Gdy śliczna Panna”, "Przybieżeli do Betlejem”, "Wesołą nowinę”.

Utwory przeplatane były krótkimi komentarzami zaczerpniętymi z Pisma Świętego w wykonaniu ks. wikariusz Michała Laskowskiego, który także wspomagał osięcińską orkiestrę grą na puzonie.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali jedną z najbardziej znanych  na świecie kolęd: ,,Cicha noc”.