Koncert kolęd i pastorałek oraz jasełka w Czernikowie

15 stycznia 2023 r., ks. KG

Koncert kolęd i pastorałek oraz jasełka w Czernikowie

Z Ewangelii znamy Betlejem jako miejsce Narodzenia Jezusa. Ale czy nie stało się ono dla nas tylko mitycznym miejscem ze świątecznej tradycji? Dzisiaj, podobnie jak nasi przodkowie, dziadkowie i rodzice, ciągle pytamy: gdzie jest nasze Betlejem? Pragniemy by Jezus, jako Małe Dziecko, był bliżej nas.

Dlatego w niedzielę, 15 stycznia br., odbył się w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie koncert kolęd i pastorałek pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?” oraz zostały przedstawione Jasełka. Organizatorzy, czyli duszpasterze parafii Czernikowo, przygotowali wydarzenie, którego celem było poruszenie serc słuchaczy, by jeszcze bardziej zechcieli szukać Wcielonego w swoim życiu. Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił zespól „Ela i Przyjaciele”. Koncert okazał się wielkim sukcesem, cała świątynia czernikowska była wypełniona parafianami i gośćmi, a brawom nie było końca. Program obejmował mniej znane kolędy i pastorałki. Natomiast przed wieczorna msza św. uczniowie z naszej szkoły podstawowej z Czernikowa przygotowali jasełka. Długie próby, na których dzieci i młodzież ciężko pracowała od wielu tygodni, przyniosły niespodziewany wręcz efekt.  Zaangażowanie się uczniów sprawiła, że cała społeczność zebrana w kościele miała ogromną ucztę przekazującą przesłanie ewangelijne wskazujące drogę nawrócenia i uzyskania radości bycia dzieckiem Bożym.