Kolejny wyjazd powołaniowy włocławskich alumnów

21 listopada 2021 r., teskt: al. MM; foto: ks. SSz

Kolejny wyjazd powołaniowy włocławskich alumnów

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 21 listopada, ośmioosobowa grupa alumnów wraz z ks. rektorem Ireneuszem Świątkiem oraz ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym, posługiwali w sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej.

Był to drugi wyjazd powołaniowy, podczas którego moderatorzy i alumni włocławskiego seminarium, dzielili się świadectwem swojego powołania i wstąpienia do seminarium.

Podczas każdej Eucharystii przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku wraz parafianami modlili się w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

Po południu alumni zaangażowali się w przeprowadzenie i przeżycie Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym. Wygłosili świadectwa swojego powołania oraz prowadzili rozważania w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ponadto alumni posługiwali śpiewem przy akompaniamencie gitary.