Inauguracja roku akademickiego w Studium Teologii w Koninie

30 października 2021 r., teskt i foto: ks. JG

Inauguracja roku akademickiego w Studium Teologii w Koninie

W ostatnią sobotę października w auli bł. Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Maksymiliana w Koninie miała miejsce 27. inauguracja roku w Studium Teologii w Koninie, filii Akademii Katolickiej w Warszawie.

W kościele parafialnym Eucharystii rozpoczynającej uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego po raz pierwszy przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski. – Najważniejsza jest w człowieku godność dziecka Bożego. Jeśli ktoś taką godność ma i ją w sobie pielęgnuje to niepotrzebne mu są żadne miejsca pierwsze albo ważniejsze. Tę godność nabywa się przez chrzest święty – mówił w homilii biskup włocławski odnosząc się do odczytanej w Ewangelii przypowieści o zaproszonych na ucztę. – Z tej godności dziecka Bożego wypływają także zobowiązania: obowiązki i prawa, ale też zaproszenie, aby rzeczywistość wiary ciągle lepiej poznawać i nią żyć – zaznaczył ksiądz biskup.

Wykład inauguracyjny na temat świętowania niedzieli wygłosił ks. prof. UAM dr hab. Andrzej Pryba MSF, prodziekan ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczynając pierwszy rok studiów na różnych kierunkach w Studium Teologii w Koninie 14 studentów złożyło uroczyste ślubowanie.

Szersza relacja wkrótce w tygodniku „Ład Boży”