Droga Krzyżowa przeszła ulicami Starówki w Koninie

12 marca 2018 r.

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Starówki w Koninie

"Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – pod takim hasłem w miniony piątek, 9 marca 2018 r. ulicami Starówki w Koninie przeszła Droga Krzyżowa, którą poprzedziła Msza Święta sprawowana w kościele pw. św. Bartłomieja w Koninie.
Zebrani w świątyni parafialnej, bezpośrednio po zakończonej Eucharystii wyszli na ulice, aby jako wspólnota dzieci Bożych przeżywać i rozważać to, co Pan Jezus wycierpiał, począwszy od niesłusznego oskarżenia, aż do skonania na Krzyżu.
Wszystkie te modlitwy wierni ofiarowali w intencji 100. rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.
Warto nadmienić, iż Drogę Krzyżową przygotował chór parafialny, a także młodzież oraz schola. Swoje słowa podziękowania za skupienie, obecność, ale przede wszystkim za swoją modlitwę na zakończenie nabożeństwa wyraził ks. prałat dr Tomasz Michalski – Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Koninie, który zebranym udzielił błogosławieństwa.