Długoszacy z życzeniami u Księdza Biskupa

7 grudnia 2018 r., tekst: SL; foto: KJ

Długoszacy z życzeniami u Księdza Biskupa

10 grudnia, biskup włocławski Wiesław Mering obchodzi swoje urodziny. Wśród licznych gości składających przy tej okazji wizytę Pasterzowi Diecezji, była także delegacja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, która przybyła w piątek, 7 grudnia br., do Domu Biskupiego. W sympatycznej atmosferze życzenia dla Księdza Biskupa wypowiedziały dzieci z Katolickiego Przedszkola Pod Aniołem Stróżem, a drugoklasiści ze szkoły podstawowej wręczyli laurkę.

W imieniu całej społeczności „Długosza” życzenia wygłosił ks. Sebastian Tomczak, wicedyrektor ds. przedszkola oraz szkoły podstawowej klas I-III. Nawiązując do myśli przewodniej obecnego roku duszpasterskiego, życzył Księdzu Biskupowi darów Ducha Świętego.

Oprócz wspomnianej wyżej laurki, Długoszacy ofiarowali Księdzu Biskupowi płytę CD z kolędami nagranymi przez uczniów szkoły pod dyrekcją p. Iwony Grzelczak. Na szczególną uwagę zasługuje też okładka płyty, Na której znajdują się fotografie ukazujące troskę Pasterza Diecezji o ZSK. Kolejnym upominkiem był 17. tom „Rocznika Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku”, dedykowany Dostojnemu Jubilatowi.