Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego LSO

17 marca 2019 r.

Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego LSO

W dniu 16 marca br., w Piotrkowie Kujawskim, odbył się diecezjalny etap XXVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów, zorganizowanego przez Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. Zakres materiału obejmował znajomość treści Ewangelii synoptycznych wraz ze wstępami i przypisami. W konkursie wzięli udział ministranci z trzech rejonów diecezji. Uczestnicy startowali w dwóch kaloriach wiekowych: 1) szkoła podstawowa i gimnazjum; 2) szkoła średnia i studenci do 26 roku życia.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Wśród młodszych uczestników najlepszy okazał się Piotr Drewniacki z parafii św. Wita w Tuliszkowie; II miejsce zajął Patryk Augustyniak z parafii św. WNMP i św. Jakuba Ap. w Szadku; III był Szymon Woźniak (również z Szadku); tuż za podium uplasował się Jakub Kasprzak z parafii WNMP we Włocławku.

W gronie starszych ministrantów triumfował Dawid Olejniczak z parafii św. Doroty w Grochowach, a II miejsce zajął Tomasz Cierlicki z parafii WNMP we Włocławku;

Laureaci obydwu kategorii reprezentować będą diecezję włocławską w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 17-18 maja 2019 r. w Seminarium Duchownym w Paradyżu.

Ks. Robert Dynakowski, diecezjalny duszpasterz LSO, składa podziękowanie wszystkim za pozytywną odpowiedź na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie, zaangażowanie oraz pomoc w jego przeprowadzeniu.

Zwycięzcom etapu diecezjalnego życzymy, aby towarzyszyło im Boże błogosławieństwo i łaska Ducha Świętego w lekturze słowa Bożego i zmaganiach ogólnopolskich.