Diecezjalne podsumowanie akcji kolędników misyjnych

7 stycznia 2023 r.

Diecezjalne podsumowanie akcji kolędników misyjnych

W sobotę 7 stycznia w murach Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, odbyło się diecezjalne podsumowanie akcji kolędników misyjnych, zorganizowane przez ks. Adama Zielińskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej. Słowa wdzięczności za zaangażowanie w misyjne dzieło szczególnie dzieci przesłał biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski.

Zgormadzeni w szkolnej auli mogli obejrzeć inscenizację zatytułowaną: „Misyjne czuwanie przy żłóbku”, przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Niszczewach.

Po wspólnej modlitwie w intencji misjonarzy i mieszkańców krajów misyjnych, na uczestników czekał słodki poczęstunek i zabawa prowadzona przez wodzireja.

W spotkaniu udział wziął gospodarz miejsca, ks. prał. dr Jacek Kędzierski, który już po raz kolejny otworzył drzwi „Długosza” dla zaangażowanych misyjnie grup.

Na diecezjalne podsumowanie akcji kolędników misyjnych dotarły grupy z następujących parafii: Zbrachlin (dekanat nieszawski), Boniewo (dekanat lubraniecki), Lubień Kujawski (dekanat chodecki) oraz Szpetal Górny (dekanat szpetalski). Aktywnie udział w misyjnych działaniach brały także grupy z Uniejowa, Malanowa i parafia Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku.

Przedsięwzięcie to prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, i opiera się na przygotowanych przez sekretariat krajowy PDMD w Polsce, materiałach.

Na podstawie informacji Agnieszki Lasoty-Staszak