Czterech kandydatów na pierwszy rok studiów we włocławskim seminarium

27 września 2021 r., ks. Jacek Bartczak

Czterech kandydatów na pierwszy rok studiów we włocławskim seminarium

Tydzień po Mszy św. beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej, 20 września, po raz pierwszy furtę Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku przekroczyło 4 kandydatów, którzy zgłosili się na pierwszy rok studiów we włocławskiej uczelni. Odpowiadając na głos Bożego powołania, pragną przygotować się do Chrystusowego kapłaństwa. Tym samym, nowy rok akademicki 2021/2022 rozpocznie ogółem 25 kleryków.

Podczas sześcioletnich studiów, zgodnie z programem formacji kandydatów do kapłaństwa, alumni będą uczestniczyć w formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i duszpasterskiej, aby za sześć lat przyjąć święcenia i pełnić posługę kapłańską w macierzystej diecezji. Nabór do Seminarium odbywał się w dwóch terminach. Od 14 do 25 czerwca zgłosił się jeden mężczyzna, który pochodzi z parafii: Grzegorzew. Kandydat spotkał się z moderatorami w Seminarium 7 lipca 2021 roku, a 12 lipca br. przystąpił do egzaminu wstępnego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w strukturach którego znajduje się włocławskie seminarium. Natomiast 13 września br. odbył się drugi nabór, podczas którego zgłosiło się trzech mężczyzn pochodzących z parafii: Włocławek (św. Józef), Konin (św. Wojciech) oraz Zduńska Wola (Wniebowzięcia NMP). 15 września br. przystąpili do egzaminu wstępnego, podobnie na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu.

Od 20 września najmłodsi alumni poznają Wyższe Seminarium Duchowne, zasady jego funkcjonowania, diecezje włocławską i jej instytucje.

Wykłady rozpoczną się już 2 października.